Hongkong Crypto Exchange Founder Taken Amid China’s

Hongkong Crypto Exchange Founder Taken Amid China’s Crackdown on Fraudulent Bank Accounts

Dyrektor generalny giełdy kryptograficznej w Hongkongu Global powiedział, że w sobotę jeden z jej założycieli został zabrany przez władze i nie ma pojęcia, kiedy może wrócić.

„Dotknięty trwającą narodową rozprawą z oszukańczymi kartami SIM i kontami bankowymi, konto bankowe jednego z naszych głównych założycieli otrzymało nielegalne pieniądze od międzynarodowych oszustów i oszustów“, powiedziała firma w oświadczeniu. „Założyciel został zabrany na 15 dni na dochodzenie.“

Założyciel posiada prywatne klucze do większości zimnych portfeli platformy. Ponieważ giełda nie może obecnie przetwarzać wszystkich wypłat przez swoje Bitcoin Profit gorące portfele, powiedział, że postanowił zawiesić wszystkie wypłaty.

CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki

Subskrybuj Blockchain Bites, nasze codzienne aktualizacje z najnowszymi historiami.
Zapisując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki i politykę prywatności.

W międzyczasie platforma zamknie wszystkie swoje usługi transakcyjne poza rynkiem regulowanym (OTC) ze względu na ryzyko związane z niepewnością dotyczącą polityki regulacyjnej Chin.

Rada Państwowa, chiński rząd, ogłosiła w październiku ogólnokrajowe rozprawienie się z nieuczciwymi kontami bankowymi i kartami SIM. „Oszustwa dotyczące kart SIM i rachunków bankowych są jedną z głównych przyczyn, które umożliwiły wiele oszustw telefonicznych i internetowych“, wynika z ogłoszenia.

Ludzie, którzy chcą uniknąć ujawnienia swojej tożsamości przy otwieraniu konta bankowego lub karty SIM, z których wielu jest oszustami, kupowaliby istniejące karty SIM i konta bankowe zarejestrowane pod innymi nazwiskami.

Ze względu na wysoki popyt na te oszukańcze konta, rozwinęła się branża, która tworzy i sprzedaje te konta, z których część jest uzyskiwana poprzez kradzież tożsamości. W ciągu dwóch tygodni od ogłoszenia przez Radę Stanu, chińska policja aresztowała ponad 4 600 osób i skonfiskowała około 65 000 kart bankowych, które są powiązane z oszukańczymi kontami bankowymi, jak wynika z raportu opublikowanego przez media państwowe CCTV.

Zgodnie z raportem, ponad 15 000 osób zamieszanych w te przestępstwa nie może otworzyć nowego konta bankowego w ciągu pięciu lat.

Colin Wu, chiński dziennikarz kryptoński, powiedział ostatnio, że niektórzy chińscy górnicy kryptońscy mogli mieć trudności z wymianą swoich minowanych bitcoin (BTC, +2,38%) lub ETH (ETH, +4,87%) na chińską walutę fiat, aby płacić rachunki za energię elektryczną za pomocą karty bankowej z powodu awarii.