Bitcoin ma znaczenie tylko dlatego, że gra jest napięta.

Bitcoin ma znaczenie tylko dlatego, że gra jest napięta.
Najlepsze niedziele są na długie czytania i głębokie rozmowy. Ostatnio gospodarze Let’s Talk Bitcoin! Show zebrali się, aby przedyskutować wielkie problemy naszego świata, które sprawiają, że takie rzeczy jak Bitcoin są wyraźnie atrakcyjne pomimo wielu nieefektywności w porównaniu z tradycyjnymi, scentralizowanymi systemami pieniężnymi.

Słuchaj / subskrybuj CoinDesk Podcast feed dla unikalnych perspektyw i świeże spojrzenie na dzień z Apple Podcasts, Spotify, Pocketcasts, Google Podcasts, Castbox, Stitcher, RadioPublica, IHeartRadio lub RSS.

Odcinek jest sponsorowany przez eToro.com i The Internet of Money Vol. 3.

„Bitcoin“ to sposób na osiągnięcie konsensusu. I konsensus jest sposobem dla grupy ludzi, którzy mogą nie zgadzać się na rzeczy, aby zgodzić się na pojedynczy fakt, że następnie wykonać, więc wyobraź sobie, jeśli Kongres rzeczywiście miał dwustronne wsparcie, aby jednostronnie przekazać projekt ustawy co dziesięć minut … To jest w zasadzie to, co dzieje się w Bitcoin.

Nie ma nic bardziej politycznego niż pieniądze, bo pieniądze wpływają na wszystko inne, a jednak Bitcoin działa. Myślę, że jest wiele osób, które próbują zreformować struktury zarządzania miejscami, w których się znajdują, to co naprawdę powinny robić, to patrzeć na takie rzeczy jak Bitcoin i ramy używając łańcuchów blokowych, aby powiedzieć „OK, jak możemy dojść do konsensusu w tej czy innej kwestii zarządzania, którą byłyby pieniądze… Ale myślę, że najbardziej transformującą i fenomenalną rzeczą, jaką to zrobi, jest Konsensus Nakamoto, a potem po prostu blokowy łańcuch zarządzania pisze duże jest fenomenalnym sposobem na samostanowienie.

Widzimy te załamania i pragnienia zjednoczenia miast i sposobu podejmowania decyzji, ale może zamiast zwracać się do rozwiązania politycznego opartego na rządzie, rozwiązanie oparte na społeczności, wykorzystujące coś w rodzaju łańcucha blokowego, byłoby czymś o wiele większej władzy i wpływie“. – Jonathan Mohan

Tematyka:

Dla kogo gospodarka nadal pracuje, a komu nie służy?
Co jest złego w pieniądzach, które uatrakcyjniają alternatywy?
Dlaczego i jak Bitcoin Profit jest odłączony od obecnego systemu?
Jaka jest wartość w USA i Europie Zachodniej w porównaniu z wartością w mniej rozwiniętych częściach świata?
Jaką rolę odgrywa spekulacja w historii Bitcoinu?
Bitcoin istnieje już od ponad dziesięciu lat. Czy jesteśmy na dobrej drodze, by coś zmienić? Jaka jest normalna krzywa przyjęcia destrukcyjnych lub rewolucyjnych technologii?
Co JEST destrukcyjną lub rewolucyjną technologią? Kim jest Bitcoin potencjalnie zakłócający?


Czy bycie częścią społeczności Bitcoinów sprawia, że jesteś powiązany politycznie, czy też reprezentujesz odrębny polityczny punkt widzenia?
W dzisiejszym programie wracamy do podstaw. Podczas gdy Bitcoin i cyfrowe aktywa na okaziciela w ogóle są niesamowicie ważną technologią, powód, dla którego mogą być ważne dla przyszłości ma niewiele wspólnego z tokenem i wszystko co ma związek z kontekstem, który je otacza: Świat, w którym żyjemy na co dzień, gdzie pieniądze kontrolowane przez rząd są nadużywane z korzyścią dla nielicznych i ze szkodą dla wielu.

Wybrane fragmenty z dyskusji w tym tygodniu:

„Pieniądze, ponieważ są kluczowe dla rynków, które są kluczowe dla sposobów, w jaki organizujemy społeczeństwa, są jednymi z najpotężniejszych narzędzi technologicznych, jakie istnieją. Jeśli następnie oddasz kontrolę nad tym narzędziem technologicznym w ręce monopolistycznej jednostki, niezależnie od tego, czy jest to facebookowa libra, czy dolar amerykański w ramach rezerwy federalnej, czy cokolwiek innego, to okaże się, że narzędzie to może być wykorzystane do sprawowania władzy nad sposobem rządzenia społeczeństwem i sposobem alokacji zasobów w sposób nieprzejrzysty, który nie podlega korekcie politycznej ani dostosowaniu za pomocą środków demokratycznych.

A kiedy weźmiesz narzędzie, które jest tak potężne i pozbawisz je nadzoru i kontroli nad demokratycznymi instytucjami, wtedy przyciąga ono tych rodzajów socjopatów, którzy chcą kontrolować tę dźwignię władzy i wykorzystują ją do zakłócania rynku na swoją korzyść. I to jest naprawdę niebezpieczny aspekt pieniądza, ponieważ nie jest on po prostu neutralnym paliwem dla gospodarki lub niektóre jego formy nie są neutralnym paliwem dla gospodarki. Mówiłem o tym w przeszłości: „Pieniądz to system kontroli, oprócz funkcji środka płatniczego, jednostki rozliczeniowej i magazynu wartości.

A kiedy może być efektywniej wykorzystywany jako system kontroli, wtedy zaczyna tracić swoją użyteczność jako środek wymiany, jednostka rozliczeniowa i magazyn wartości, ponieważ jego moc jako systemu kontroli jest tak odurzająca i tak obezwładniająca, że wymazuje wszystkie inne jego zastosowania.

I to jest dokładnie to, co widzimy. Pieniądz scentralizowany nie oferuje już użytecznej sygnalizacji wartości, nie oferuje długiej oferty przy użyciu jednostki rozliczeniowej, nie służy jako dobry magazyn wartości i coraz bardziej nie jest otwartym, wolnym, wysoce płynnym środkiem wymiany, ponieważ jego użycie jako systemu kontroli jest nadrzędne w stosunku do wszystkich tych rozważań“. – Andreas M. Antonopoulos

Wygląda na to, że w ciągu ostatnich stu lat, a oświadczenia składane publicznie teraz i bezterminowo są takie, że dolary zawsze będą spadać, a akcje zawsze będą rosnąć. Są więc zasadniczo dwa rodzaje Amerykanów, ci, którzy mają swoje oszczędności życiowe w dolarach i ci, którzy mają je w akcjach. I szalona rzecz z akcjami, chyba że jesteś częścią rakiety co jakiś czas, a potem całkowicie się załamują. Więc nawet to jest sfałszowana gra.

To, co lubię w Bitcoinie, to sposób na bycie częścią żadnej z tych gier. Nie zajmuję się handlem poufnymi informacjami jak kongresmen, a także nie mam skradzionych wszystkich moich oszczędności życiowych, ponieważ ta 3% podwyżka, którą dostaję co roku, jest całkowicie zniweczona przez manipulację pieniędzmi. – Jonathan Mohan

Patrz również: „Potrzebujemy 30 różnych słów do cenzury,“ Feat. Andreas M. Antonopoulos


„Cały ten eksperyment i cywilizacja [była] oparta na idei, że mamy drabinę ze szczeblami na niej i przycisk resetowania. Spadasz więc z drabiny, uderzasz w przycisk resetowania i możesz zacząć się wspinać z powrotem na nią. I za każdym razem, gdy rząd masowo wprowadza poprawki lub nieproporcjonalnie dużo pieniędzy do ekosystemu, wyciąga szczebel z drabiny…“ – Jonathan Mohan


„Kapitalizm bez ryzyka porażki, nie jest…“ – Andreas M. Antonopoulos


„Jedną z najbardziej fenomenalnych rzeczy, jakie zrobiła Ameryka, była idea bankructwa. Pomysł, że możesz zbankrutować i że twoja rodzina nie będzie niewolnikiem długu, aby spróbować go spłacić“. Ten pomysł seryjnego przedsiębiorcy został tu w pewnym sensie wymyślony, ponieważ istniała tu ekonomiczna koncepcja przycisku resetowania, a to, co widzimy, to śmierć przycisku resetowania i sposób, w jaki to osiągają, to podciąganie szczebli drabiny. Więc jest to porażka z dwóch stron jednocześnie…“ – Jonathan Mohan

Kredyty

W tym odcinku Let’s Talk Bitcoin występują Stephanie Murphy, Andreas M. Antonopoulos, Adam B. Levine i Jonathan Mohan. Muzyka Jareda Rubensa i Gurty Beatsa, z montażem Jonasa.

Słuchaj / subskrybuj CoinDesk Podcast feed, aby uzyskać wyjątkowe perspektywy i świeże spojrzenie na codzienne życie dzięki Apple Podcasts, Spotify, Pocketcasts, Google Podcasts, Castbox, Stitcher, RadioPublica, IHeartRadio lub RSS.